| Realizace

Realizace

Hybridní systém 5 kWp s akumulací do baterie 20 kWh

Pořídil jsem si od nano solar elektrárnu 5 kWp s úložištěm NS Grandior 5.0 o kapacitě baterie 20 kWh a jsem spokojený.

Přestože je na 5 kW, tak zvládá krátkodobé přetížení až na 7 kW. Pak se při peaku vyresetuje a naběhne do jedné minuty. Na domácí potřeby plně dostačující. 
Kapacita akumulátoru je tak akorát, do rána se mi vždy vypotřebuje na 40%, pak z důvodu životnosti přepínám na síť. Do večera se mi to v létě plně nabije. 

Vzhledově mechanicky je to precizka, díly na sebe dobře lícují, lak pěkný. Vše je udělané pořádně. Displej je dobře čitelný, systém intuitivní, rychle reagující.

~ Pan S., majitel rodinného domu, Plzeň

Ostrovní systém 370 Wp s akumulací do baterie 1,2 kWh 

Tento malý ostrovní systém jsme dodali manželům, kteří mají mongolskou jurtu uprostřed louky, kde není žádný přístup k síti. 

Požadavky byly: aby mohli používat malou lednici, dobíjet si telefony a svítit si.

 

Použili jsme jeden 370 Wp fotovoltaický panel, ke kterému jsme jednoduše připojili NS Compactor 1200 s kapacitou baterie 1.2 kWh a výkonem až 1 000 W. Toto úložiště je přenosné (váha 12 kg), takže až se budou v zimě stěhovat zpátky do rodinného domu, jednoduše NS Compactor odpojí a uskladní do další sezóny.

 

Kompletní cena systému byla 37 500 Kč, z toho NS Compactor 31 990 Kč a 5600 Kč panel, konstrukce a další drobný materiál .

  Fotovoltaická elektrárna 5kWp s akumulací do baterie 7,8kWh

  Fotovoltaickou elektrárnu doporučuji všem, kdo chtějí mít možnost částečné nebo úplné nezávislosti na poskytovatelích elektřiny. Díky mojí elektrárně s akumulací do baterie se nemusím bát výpadků elektrického proudu, protože energie ze slunce a v baterii udrží moji domácnost v chodu více než 24 hodin. Další nespornou výhodou je úspora na platbách distributorům elektrické energie, moje elektrárna mi ročně uspoří 22 000 Kč

  ~ Pan F., majitel rodinného domu, Líbeznice

   Select your currency
   CZK Česká koruna
   EUR Euro