O nás

Jsme odborníci na systémy výroby a ukládání elektrické energie.

2013 – zakládáme mateřskou firmu nano power

Zaměřujeme se na výkonné trakční baterie do elektrických/hybridních vozidel. Převážně se jedná o autobusy, trolejbusy, tramvaje nebo těžkou techniku. Jsme výhradním evropským distributorem LTO baterií Altairnano, nejvýkonnějších baterií na světě.

Mezi naše nejvýznamnější zákazníky dnes patří například:


nebo třeba dopravní podniky mnoha českých měst: Ostravy, Plzně, Brna, Pardubic, Ústí n. L., Hradce Králové či Teplic.

 

V průběhu let narůstala poptávka po stacionárních úložištích energie, která slouží jako záložní zdroj při výpadku, vyrovnávač frekvence nebo regulátor špičkových výkyvů v síti. Na tuto poptávku jsme reagovali, a kromě trakčních baterií do vozidel tak dodáváme i úložiště energie, nejčastěji jako součást solárních nebo větrných farem.

Nejen velké elektrárny a firmy, ale i běžní občané se začínají zajímat o obnovitelné zdroje, možnosti alespoň částečné nezávislosti na distributorovi a tím i akumulace energie vytvořené z domácí fotovoltaiky.

2019 – vzniká nano solar

Využili jsme naše dlouholeté zkušenosti s dodávkou akumulačních systémů, časem ověřené kontakty a na český trh začali dodávat all–in–one řešení. Jedná se o moderní a v zahraničí velmi oblíbenou technologii, kdy máte k solárním panelům připojen pouze jeden přístroj. Ten obsahuje nejen baterii, ale i hybridní měnič a další potřebné komponenty. Pamatujete, jak jsme dříve nosili v jedné kapse MP3 přehrávač, v druhé mobilní telefon a v tašce fotoaparát? Dnes nám tohle všechno zajišťuje jeden kompaktní přístroj, mobilní telefon. Na stejném principu fungují naše bateriová úložiště all-in-one.

Nabízíme stacionární úložiště pro váš dům či firmu, stejně jako přenosná úložiště pro dodávku elektřiny na chatu, obytný vůz, nebo třeba když jdete na ryby.

Naše práce je primárně naší vášní. Denně sledujeme trendy z oblasti akumulace, obnovitelných zdrojů, čerpáme inspiraci na zahraničních trzích, které ČR v tomto ohledu předběhly. Uvědomujeme si, že ne pro každého člověka je snadné této problematice ihned porozumět. Proto jsme připraveni Vám vždy trpělivě zodpovídat veškeré dotazy a pomoci navrhnout vhodné řešení v rámci Vašeho finančního limitu. Víme, že se jedná o větší investici, a proto ke své pozici přistupujeme zodpovědně.

Technické zázemí máme v ČR, jsme tedy flexibilní v řešení jakýchkoliv případných technických problémů či dotazů.

Zpět do obchodu